Dobry żel na zimno to całkowicie przejrzysty, nie zastygający żel dekoracyjny, który utrzymuje się na powierzchni tortów, ciast deserowych oraz na półkulistych tortach w formie bomb. Nadaje lśniący połysk oraz zabezpiecza przed niekorzystnym wpływem otoczenia podczas przechowywania wyrobów gotowych. Żel na zimno najlepiej jest przygotować w wersji podstawowej w większej ilości z wyprzedzeniem, zanim rozpocznie się składanie ciast ( gdyż wymaga długiego procesu chłodzenia i stabilizacji - około 8 godzin ).Podczas podgrzewania i miksowania nie należy go napowietrzać - tak, aby nie wtłoczyć pęcherzyków powietrza do żelu. Trwałość takiego produktu przechowywanego w warunkach chłodniczych wynosi około 30 dni. Podstawową wersję żelu na zimno można tuż przed wykańczaniem ciast łączyć z różnymi składnikami np. pastami smakowymi - seria Fruit Garden, esencjami smakowymi, barwnikami spożywczymi ( sugerowane płynne- łatwiej rozpuszczają się w żelu ). Dokładne receptury przygotowania żelu na zimno znajdziesz w naszym Dziale Receptur: - Żel na zimno - Czekoladowy żel na zimno

Ad. 1.Stamix - nie jest już produkowany. Ad.2. Do rurek francuskich można zastosować kremy przygotowywane na bazie nadzień gotowych z serii Presta ( są to nadzienia o wydłużonym terminie przydatności do spożycia, z dodatkiem środka konserwującego - sorbinianu potasu ) Można je łączyć z tłuszczem lub śmietaną w proporcjach 1000 g Presta + 200-400 g śmietany/ 200 g margaryny . Kremy pozostają stabilne w temperaturze pokojowej przez co najmniej 1 dobę. Jest to krem droższy, ale zdecydowanie bezpieczniejszy ( a decyzja czy chce klient stosować produkt z dodatkiem substancji konserwującej należy do niego )

Aby ciasto biszkoptowe było "lżejsze" należy odpowiednio intensywnie napowietrzyć masę, tak osiągnąć wysoki stopień jej napowietrzenia ( który w przypadku zastosowania proponowanej przez nas receptury z dodatkiem Quickmix'u do powinien wynosić około - 320-380 g/l ).Informacja dodatkowa: kapsle wypieczone z tak przygotowanej masy - są lekkie i puszyste, o równomiernej porowatości i co ważne mają zdolność dużego wiązania nakropki ( która nie wycieka z tortu po jego złożeniu i w trakcie przechowywania ).

Aktualne ceny naszych produktów są dostępne u przedstawicieli handlowych oraz asystentek sprzedaży odpowiednich ze względu na lokalizację firmy klienta. Lokalizacje można ustalić bezpośrednio na mapie

O Ekspercie

Technolog i Mistrz Cukierniczy. Absolwent szkoleń w Le Cordon Bleu Paris. Doświadczenie zawodowe zdobywał w jednej z najlepszych cukierni w Białymstoku. W Zeelandii uwielbia tworzyć nowe receptury w których stara się wykorzystać najnowsze trendy i technologie. Ma duże doświadczenie także jeśli chodzi o technologię produkcji na dużą skalę. Swoją wiedzą wspiera klientów Zeelandii w Polsce, ale również poza jej granicami: na Litwie, Łotwie, czy Białorusi. 

Materiały wideo: