OJCIEC ZAŁOŻYCIEL
OJCIEC ZAŁOŻYCIEL

H.J. Doeleman

Założyciela firmy – H. J. Doelemana – charakteryzowało proklienckie podejście oraz ogromna przedsiębiorczość. Był synem piekarza i piekarzem z krwi i kości. W 1900r. opracował swoją pierwszą recepturę i rozpoczął produkcję. W 1948r. gdy umierał, firma była już silną i innowacyjną organizacją.

1900
zeelandia global

Powstaje Zeelandia

Początki grupy Zeelandia były skromne i niepozorne: w małej holenderskiej miejscowości Zierikzee - H. J. Doeleman - syn miejscowego piekarza rozpoczął prostą produkcję piekarską. Jego pomysł i przepis okazały się receptą na sukces. Nazwa i herb holenderskiej prowincji (Zeeland), w której firma rozpoczęła działalność stały się inspiracją dla nazwy i logo firmy Zeelandia.

powstaje zeelandia
1920
zeelandia global

Sukcesy marketingowe

Lata 20-te i 30-te to czas pierwszych sukcesów marketingowych. W latach 20-tych zorganizowano kampanię skierowaną do konsumentów „Jedz więcej chleba”. W latach 30-tych dużym sukcesem okazała się akcja skierowana do piekarzy „Rób lepszy chleb”.

sukcesy marketingowe
1930-1935
zeelandia global

Innowacje produktowe

Lata 30-te to czas innowacji i intensywnego rozwoju. W ofercie firmy pojawiają się ZEA i Carlo, produkty oparte o rewolucyjną technikę emulgacji. Dynamicznie rozwijał się także eksport.

innowacje produktowe innowacje produktowe
1950
zeelandia global

Pierwsza filia zagraniczna

W 1950 roku, już pod kierownictwem Marinusa Doelemana, który przejął zarządzanie firmą po zmarłym ojcu, Zeelandia została uhonorowana prestiżowym tytułem Royal. Rok 1951 to z kolei czas zagranicznej ekspansji - Zeelandia otworzyła wtedy swoją pierwszą zagraniczną filię mieszczącą się w Wielkiej Brytanii.

pierwsza filia zagraniczna
1970-1990
zeelandia global

Rozwój międzynarodowy

Lata 70-te to dla Zeelandii na świecie czas intensywnego rozwoju. Do grupy Zeelandia dołączyły wtedy kolejne kraje, m.in. Brazylia, Niemcy, Hiszpania, Grecja i Indonezja

1997
zeelandia polska

Polska dołącza do grupy Zeelandia

W 1997 roku do grupy Zeelandia dołaczyła działająca na polskim rynku firma Super Bake. W ten sposób rozpoczęła się działalność Zeelandii w Polsce.

polska dołącza do grupy zeelandia
1998
zeelandia polska

Hity sprzedażowe

Zeelandia w Polsce rozwijała się dynamicznie i odnosiła spektakularne sukcesy. Na przykład opracowany w Polsce chleb Kołodziej szturmem zdobył polski rynek. Do tej pory wypieczono około 50 milionów bochenków.

hity sprzedażowe
2000
zeelandia global

Rozwijamy nowe rynki i kategorie produktowe

Tymczasem na świecie Zeelandia kontynuowała rozwój, otwierając swoje oddziały m.in. w Chinach, Turcji, Rosji i Południowej Afryce, a także łącząc siły z innymi firmami z branży (m.in. z Aldią w Belgii i Flemmings w Wielkiej Brytanii)

rozwijamy nowe rynki i kategorie produktowe
2003
zeelandia polska

Nowa siedziba

W 2003 roku dotyczczasowa, poznańska lokalizacja staje się zbyt mała dla Zeelandii, powstaje więc nowa siedziba firmy w Tarnowie Podgórnym. Od tego czasu jest sukcesywnie rozbudowywana.

nowa siedziba
2013
zeelandia polska

Nowe kompetencje

W 2013 roku do zespołu Zeelandii, dołączyli pracownicy firmy Aromapol, firmy specjalizującej się w produkcji aromatów i barwników. Nowe kompetencje i produkty pozwalają firmie oferować jeszcze ciekawsze rozwiązania swoim klientom.

nowe kompetencje
2017

Zeelandia dzisiaj

Dzięki lokalnemu doświadczeniu i międzynarodowemu zapleczu pomagamy naszym klientom kreować doskonałe produkty i podejmować właściwe decyzje biznesowe.

W Polsce
Na świecie
SZCZEGÓŁY
Zeelandia w Polsce

Pracownicy: 177

Centrala: Tarnowo Podgórne

Biura i laboratoria: 2857 m2

Powierzchnia produkcyjna: 1035 m2

Magazyn: 3486 miejsc paletowych

SZCZEGÓŁY
Zeelandia na świecie

Rok założenia: 1900

Pracownicy 2908

Zakłady produkcyjne: 20

Produkty dostępne w 100 krajach

Historie ze świata

kłos ziarna ziarna KOMU POMAGAMY?

Dbamy o najwyższą jakość
Twoich produktów

Każdy klient ma inne potrzeby i inną wizję swojego rozwoju. Dzięki bliskiej współpracy z klientami możemy
oferować rozwiązania na miarę oczekiwań i pomagać w osiąganiu założonych celów.

Dla piekarni
i cukierni

Od ponad 20 lat pomagamy piekarniom...

Dla Przemysłu

Rosnące wymagania klientów,...

Dla Sieci Spożywczych

Wyroby piekarskie i cukiernicze...

Dla Branży
HoReCa

Nasze produkty zachwycają...

BADANIA I ROZWÓJ

Masz pytania dotyczące
badań i rozwoju?

Skontaktuj się z nami wypełniając
formularz kontaktowy